Moje "CORE turné" září 2014 + video

29. září 2014 v 21:44 | mmt |  Aktuality

Jak to celé začalo?
(na konci článku je video z celého zářiového turné)

To, že jsem se prvně školila na CORE v roce 2011 (Daniel Muller IQ Pohyb Academy, tehdy ještě pod Face Czech Academy) už většina z Vás ví, to že se mi tím změnilo celé trenérské myšlení je už nejspíš jasné.

Už v těhotenství jsem se nemohla dočkat toho, co mi v porodnici doporučí na cvičení po porodu a na pánevní dno. Chtěla jsem to jejich cvičení propojit s tím "mým" CORE a s informacemi ze školení z roku 2010 Cvičení pro těhotné a po porodu (Face Czech Academy), abych byla co nejvíc super fit uvnitř a ověřila si, že to funguje. Jenže přišlo velké zklamání, nikdo nepřišel, nikdo mi k žádnému cvičení nic neřekl, a to jsem byla na nadstandardu. Je možné, že to bylo tím, že jsem rodila mezi Vánočními a Silvestrovskými svátky a všichni odborníci na toto téma byli nejspíš doma. Ale omlouvat je nechci. Jelikož jsem nebyla jediná, která rodila, porodnice přímo praskala ve švech. Představila jsem si, jak většina těch maminek odchází domů s představou sedů lehů po šestinedělí. Bylo mi z toho smutno a cítila jsem určitou zodpovědnost za to, že já vím, co dělat. Chtěla jsem to nějak předat dál.

Nejdřív jsem ale sama na sobě vyzkoušela, zda CORE funguje i po porodu, jak mi bylo řečeno. No jistě, že funguje. Neuvěřitelné výsledky (už jste je asi všichni viděli zde). A tak 3. února 2014 (14 měsíců po porodu) vznikl můj blog. Tehdy jsem neměla nejmenší tušení o tom, kam až mě to dovede. Každou procházkou s kočárkem v lese se mi objevovala nová a nová témata a začala jsem vidět směr, kterým chci vést své trénování.

Chtěla jsem zjistit, zda je více maminek, které netuší, co smí a co nesmí cvičit po porodu a tak jsem rozjela diskuzi na diskuzním fóru Modrý Koník, který mi kamarádka Verča doporučila. Po pár dnech mi nabídli vytvoření vlastní skupiny - Poradna - Co smím a co nesmím cvičit po porodu? A tak 23. dubna 2014, vznikla tato poradna. Byla jsem obrovsky nadšená a natěšená, že můžu více maminkám pomoci a poradit jim. Po zveřejnění článku na mém blogu o cvičení CORE - viz výše. Začaly psát maminky z celé ČR, zda neznám někoho tady a tady a cvičí to stejné, nebo zda nebudu mít cestu kolem toho a toho města. Šíleně mě mrzelo odepisovat: bohužel tam nikoho neznám, či tam se jen tak nedostanu. Nějak jsem se za nimi dostat chtěla, ale jak? Už dříve mě kamarádka Katka říkala, zda nechci zkusit udělat malý seminářík na to CORE v MC Domeček v Praze. Nejdřív jsem si říkala: Ješiši, to nemůžeš dát, jsi obrovský introvert, mluvit na 15 lidí, to je nereálný. Jenže chtít pomoci bylo silnější, než řešit že jsem uťáplá. A tak jsem se rozhodla jet do všech Mateřských Center, na které mi holky z Modrého Koníka pošlou odkazy. V duchu jsem si stále opakovala: "Jsem máma jako ony, prostě změním svůj introvertní svět a dám to!" řeklo se a stalo se. J S nadšením mi maminky posílaly odkazy na jejich oblíbená MC ve svých městech. V polovině srpna jsem je začala kontaktovat a většina s radostí souhlasila. A tak na září měly volné termíny: MC Domeček Křenovice 22. 9., OS Brouček Solnice 24. 9. a MC Domeček Praha 29. 9.. Další jako Ostrava, Neratovice budou v říjnu, Nymburk v listopadu a uvidíme, zda přibyde, jelikož už mě kontaktovaly samy MC, které by o to měly také zájem, např. Litoměřice, Praha Černý Most.

Na všech zářiových zastávkách na mém "CORE turné" bylo plno!

Září je u konce a mé shrnutí…… přímo božíííííííííííí :) uuááááá :) parááááááádááááá.... :)

MC Domeček Křenovice - 15 úžasných maminek (počet se odvíjí od velikosti sálu, bohužel jsem zapomněla na hromadné foto)
Foto bohužel z Křenovic nemám :( Zde jsem se na ně den předem připravovala - skriptíčka dokupy a na nervy nemyslet :)

OS Brouček Solnice - 10 úžasných maminek (bohužel 3 onemocněly, jinak by bylo 13, počet se odvíjí od velikosti sálu)

MC Domeček Praha 4 - 8 úžasných maminek (počet se odvíjí od velikosti sálu)

Akorát jsem se vrátila z poslední zářiové zastávky. Jsem přímo nadšená ze všech holek, které jsem měla tu čest, poznat. Dohromady 33 maminek na zářiovém turné, které touží dělat pro své zdraví to nejlepší. Za tuto dobu, co se věnuji maminkám, jsem zjistila, že od roku 2009, kdy jsem se stala ofiko trenérkou, jsem nepoznala více chtivé lidi cvičit, jak právě maminky čerstvě po porodu. Bohužel informovanost o cvičení po porodu v ČR mírně pokulhává a tak jsem ráda, že jsem mohla předat to, co mě změnilo trenérský, fyzický i osobní život. Jsem šťastná, že ty holky, co měly možnost hlídání, přišly, naučily se to, a teď mají samy sebe ve svých rukou, vím, že chtějí, znám ten pocit, nyní vědí i jak. "Už je to na vás, dejte do toho vše. Jelikož nikdy nikdo nic nedostane, pokud také do toho něco nedá. Věřím, že to dáte. Pište, kdyby cokoliv".

Moc děkuji všem organizátorkám ve svých MC, které to měly perfektně na háku. Děkuji všem maminkám, které přišly. Bylo to s vámi super senzační.

Těším se na říjen a další a další maminky, které zase s radostí poznám na svém "CORE turné".

VIDEO z turné září 2014:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Iva-MMT.blog.cz = Manželka/ Matka/ TRENÉRKA
Google blog = iva-fis.blog.spot.cz
Instagram = Iva_Fit (Iva Fis Trainer)