Tradiční chyby při cvičení s ŽIDLÍ

8. června 2014 v 22:55 | mmt |  PO PORODU - bez Diastázy (6.měs.po p.)
Trénink doma s židlí? Proč ne, židli máme všichni.

O víkendu jsem si chtěla zacvičit u známých na zahradě a napadlo mě, proč to nezkusit i s židlí. Cviky jsem samozřejmě zdokumentovala. Fotky a video viz níže. Jedná se o trénink hlavně na nohy a zadek, ale procvičí se celé tělo.
Můžete každý cvik cvičit vždy 1 minutu, nebo opakovat např. 20x jeden cvik. Záleží podle vaší kondice a podle toho, jak se vám zrovna chce (těžší bude ta 1 minuta - a to i na každou nohu).

Ženy po porodu:
doporučuji zahájit tento trénink až tak 7. měsíc po porodu (to odhaduji podle sebe, kdy jsem začala také v 7.měsíci, je to individuální, ale rozhodně nic neuspěchejte, nestojí to za to). Lehčí cviky, které jsou i klidnější a nepracuje u nich celé tělo označím písmenem P (jako po porodu), ty se dají cvičit i dříve, kdy začnete, ale nechám na vás (rozhodně né dřív jak 3 měs.po porodu, to zatím cvičte pánevní dno a CORE a choďte na svižné procházky. Všechny tyto články najdete zde http://iva-mmt.blog.cz/rubrika/cviceni-v-tehotenstvi-a-po-porodu ). Naslouchejte při cvičení svému tělu a když vám bude říkat, že se mu nějaký cvik necvičí příjemně a podobně, tak ho zatím necvičte. Ty cviky, které nebudou mít u sebe písmeno P, jsou pro vás zatím nevhodné alespoň do 7.měsíce po porodu.

Ženy kojící:
u vás použiji písmeno K (jako kojící). U těch cviků, kde bude písmeno K, je můžete cvičit. Vždy ale cvičte hlavně v klidu a pomalu, dotahujte pohyby a ciťte je. Rozhodně nehmitejte, nekmitejte, nešvihejte, neskákejte a nelapejte po dechu. Vás kojící beru jako že už jste 7. měsíc po porodu. Více o cvičení a kojení tady: http://iva-mmt.blog.cz/1406/kojeni-a-cviceni


Sestupy z židle: stojíte na židli, jdnou nohou jdete dolu ahned zase nahoru a vyměníte. Nohu na židli mějte u opěrátka, ať nejde koleno hodně přes špičku. Když se vracíte nahoru snažte se co nejvíce jít vytaženi směrem nahoru.

Běh ve vzpor na židli: viz video na facebooku. Zápěstí jsou pod rameny, pevný střed těla, hlava v protažení s páteří. Nehrbit se.

Výpad s židlí: mějte pořádný krok. foto mluví za vše.

Vzpor na židli se skoky: viz.video. skáču vždy strana střed strana střed atd... snožmo. Pevný střed těla. Zápěstí pod rameny. Nehrbit se. Foto platí stejné jako u prvního vzporu.

Squaty u židle: kolena nejdou příliš přes špičky, když jdete směrem nahoru odtlačujte se celým chodidlem, ne pouze patou (ucítíte tak více břicho). Nešpulte zadek k opěrátku židle - neprohýbat se. Střed těla pevný. Jen malinko letmo se dotknete židle - kůže stehna se dotkne :)


K
je to cvik s názvem - 3. vezce

P, K
Tricepsový klik o židli: lokty jsou stále u těla, když jdete dolů lokty se nerozjíždějí od těla

P, K
Zanožování o židli: záda rovná, střed pevný, jedna noha zanožuje, pomalinku, nespěchat, tahem, špička směřuje k zemi, stojná noha není zcela proplá, kyčle jsou v rovině (nevytáčejte se v kyčli) a nehýbejte se v bedrech, noha nejde vlastně do zanožení (jakoby za vás) ale skoro do roviny s tělem.

P, K - (POZOR na prsa - zde zbytečně utlačujete prsa)
Zanožování v kleku o židli: obě kyčle po celou dobu cviku cítite na židli, neprohýbáte se - židle by vám to neměla dovolit, tahem, pomalu.

Protažení: viz video (stojí za shlédnutí až do konce) :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Iva-MMT.blog.cz = Manželka/ Matka/ TRENÉRKA
Google blog = iva-fis.blog.spot.cz
Instagram = Iva_Fit (Iva Fis Trainer)