BOSU a jak na něj

13. dubna 2014 v 22:18 | MMT |  Ostatní
Řekla jsem si, že bych mohla vytvořit další rubriku na téma - cvičební pomůcky a vždy je vám tu postupně představit.

Mezi mé nejoblíbenější patří BOSU. Je to zkratka slov: BOth Sides Up (obě strany můžete dát nahoru a cvičit)
BOSU je balanční (vrtkavá, nestabilní) cvičební pomůcka. Procvičíte s ním celé tělo a hlavně hluboký stabilizační systém (střed těla, CORE), který se díky nestabilní ploše aktivuje, samozřejmě né úplně sám od sebe.

Je velmi důležité se na něm nejprve naučit alespoň stát, natož pak kombinovat cviky. Prostřední čudlík mějte vždy mezi chodidly v místě klenby přesně uprostřed. Abyste se udrželi pevně, stabilizujete se třemi body - palec u nohy, malíček u nohy a pata. Kolena jsou vždy mírně skrčená, nohy jsou na šíři kyčelních kloubů. Stojíte tak, aby uši, ramena, kyčle a kotníky byly ve stejné přímce. A to nejdůležitější ať, stojíte, cvičíte, ležíte na BOSU, vždy máte zpevněné břicho a pánevní dno. Cvičit by se na něm mělo pouze naboso, což je ale na skupinových lekcích vyloučené (když se na jednom bosu denně vystřídají i 4 zpocené cvičenky), je to spíše pro případ, že byste si ho kupovali domu, to doporučuji tehdy, pokud na něm umíte, nebo máte někoho, kdo vás na něm naučí. Pravé BOSU stojí kolem 4 000,-.


Můj nejoblíbenější cvik, který je přímo určený pro CORE (střed těla, hluboký stabilizační systém). Více o CORE zde http://iva-mmt.blog.cz/1402/co-je-to-core :

CORE na BOSU ve vzporu:


- Začátečník položí stydkou kost přesně na čudlík BOSU (pokročilí se pak posouvají výše)
- Lotky jsou na zemi přímo pod rameny, dlaně položeny na malíkové hraně
- Nohy leží volně a zadek se nesmí nikdy zatnout
- Cvik: začneme tlačit stydkou kost do BOSU a malinko směrem ke spodním žebrům (zadek stále volný), pánevní dno zatnuté, malíková hrana tlačí do země, jako bychom chtěli odlepit lokty od země, ramena tlačíme k lopatkám, záda rovná. Tlačíme 1-2minuty a dýcháme do beder.
- cítit byste měli pánevní dno, břicho, ruce (celou horní část těla)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Iva-MMT.blog.cz = Manželka/ Matka/ TRENÉRKA
Google blog = iva-fis.blog.spot.cz
Instagram = Iva_Fit (Iva Fis Trainer)