Co je to CORE?

20. února 2014 v 20:40 | MMT |  Ostatní
Je to hluboký stabilizační systém (HSS). To jsou svaly uložené v břišní dutině (příčný břišní sval, svaly pánevního dna, bránice a malé zádové svaly jako např. Multifidi, které poskytují podporu páteře). Bránice je horní část HSS a pánevní dno spodní část. Příčný břišní sval se rozprostírá od dolních žeber až k pánvi, tlačí obsah břišní dutiny vzad proti páteři. Posilujete a zpevňujete tím své centrum v těle. Jdete od vnitřku ven.

Cvičení CORE (HSS) vytváří správné držení těla (už žádná bolest v bedrech), navrácení správné polohy pánevního dna po porodu a následné zpevnění (už žádný unik moči, a spousta procítěnější orgasmů, atd..), ploché a pevné břicho.
Zabere 10-15min denně.

Nejdůležitější a nejtěžší je cvičit ho správně. Prošla jsem v roce 2011-2012 školením CORE a bosu CORE. Myslím, že můžu i říct kapacitou mezi školiteli na střed těla v ČR.

PS: Necvičím žádné sklapovačky, přednožky a podobně. MNOHEM VÍCE O CORE + výsledky z cvičení ZDE: http://iva-mmt.blog.cz/1405/cvicim-core-a-ne-sedy-lehy

Pár fotek pro představu, jak cvičení v základu vypadá.


Výsledek:

8,5 měsíce po porodu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dee | 8. června 2014 v 23:33 | Reagovat

neverim :-?

2 MMT | 9. června 2014 v 8:16 | Reagovat

Kdo chce hleda zpusob, kdo nechce hleda duvod. Kdyz nechces, never. Ja jsem se sebou velmi spokojena a mam na 100% ciste svedomi. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Iva-MMT.blog.cz = Manželka/ Matka/ TRENÉRKA
Google blog = iva-fis.blog.spot.cz
Instagram = Iva_Fit (Iva Fis Trainer)